Články

Bylinky – Bršlice kozí noha

 

Přes zimu příroda moudře odpočívala, aby nabrala sil na svůj jarní rozpuk. My lidé si sami vydatného odpočinku většinou nedopřáváme. A tak na jaře místo rozpuku cítíme spíše únavu. Co s tím?

Protože je příroda nejen moudrá, ale také štědrá, máme v tuto chvíli k dispozici její poklady. Jen se kolem sebe pořádně rozhlédnout! Můžeme si vzít kolik pro sebe potřebujeme.  To je přeci báječné!

Dost možná jste nejznámější jarní poklad, kopřivu, vyrazili hledat o Velikonocích. V nádivce je kopřiva výborná. Tento rok to bylo jistě hledání dobrodružné! U nás se v čase velikonočních svátků dala při troše trpělivosti nalézt jen kopřivová miminka.

Jaro je pestré a pokladů mnoho. Pampeliška, popenec, žabinec, fialka, sedmikrásky, česnek medvědí, podběl, list břízy a další.

Ráda bych vám dnes představila můj oblíbený poklad z čeledi miříkovitých – všeobecně známou krásku Bršlici kozí nohu – Aegopodium podagrarii. Právě je totiž její čas.

Zahrádkáři právě teď dost možná zbystřili, zvedli obočí a pomysleli si: „Jak méně známou?! Bojuju s tímhle plevelem rok, co rok na zahradě, a ne, a ne se ho zbavit!“ V tuto chvíli musím skočit mezi vás a bršlici a přimluvit se za ní. Vezměte ji (hlavně kvůli sobě) na milost! Ona tahle bylina je totiž všeobecně známá jako úporný plevel a bohužel už nejsou tak všeobecně známy její léčebné účinky. Zkuste se na ni podívat jinýma očima. Věřte, že kdyby vaše prababička, babička, maminka bršlici do jídla dávaly a mluvily o ní hezky, dnes by vás nenapadlo mluvit o ní jako o pleveli. Dost možná byste byli rádi, že ji na zahrádce máte. (Pozn. Babičky jí říkaly kerhák.)

Pojďme si ji tedy více představit. Že má oddenky a velmi rychle se jimi rozmnožuje tedy zahrádkáři ví. Doplním tedy, že její bílé květy v okolících můžeme vidět cca od června do srpna. Má trojhranný stonek, trojčetný list. Dobrým poznávacím znamením je, že vytrhnete-li list ze země na konci stonku je tzv. „kopýtko“ (tvar kopýtka). Promnete-li list mezi prsty voní trochu po mrkvi.

 Má první osobní dostaveníčka s bršlicí probíhala v době květu. Používám ji totiž ráda do vazeb kytic. Další společná dostaveníčka už byla přes mlsný jazýček.

Tady jsou její léčebné účinky: Je výborná jako močopudný prostředek, pomůže při zánětu močového měchýře. Dokáže vylučovat z těla soli kyseliny močové. Uleví se tak našim bolavým kloubům, kde se soli mají tendenci ukládat. Mírní otoky kloubů. Léčí dnu. Obsahuje vysoký obsah vitamínu C, betakarotenu, vápníku, fosforu, hořčíku. Zmírňuje křeče střev.  Zmírňuje otok po bodnutí hmyzem. Tahle informace se vám na výletě může hodit. Bršlice roste opravdu skoro všude.

Její využití v kuchyni je výborné. Začínáte-li se zařazováním jedlého „plevele“ (moudrá příroda mi tento termín odpustí) do svého jídelníčku, přidejte si nejdříve jen pár lístků bršlice do svého oblíbeného salátu. Prostě postupně, s radostí, vnímejte svou intuici, poradí vám. Někdy je méně více.  Bršlici můžete dát také do polévek, ať už jako obohacení bramborové, fazolové a jiných nebo si udělat přímo bršlicový krém. Fantazii se meze nekladou. Nemám vyzkoušeno, ale prý je výborná také v úpravě jako klasické dušené zelí. To by se třeba na chalupě mohlo hodit!

U mě vede pesto. Dělám ho takto:

2 hrsti mladých listů bršlice, 1 hrst loupaných mandlí, 150ml panenského olivového oleje, troška soli.

Rozmixujte listy, mandle, smíchejte s olejem, osolte. Množství oleje berte jako orientační, sami uvidíte podle konzistence a chuti, zda je potřeba oleje ještě přidat či nikoliv.  Z tohoto množství mám cca přesnídávkovou skleničku pesta. Naplněnou skleničku zalijte ještě navrchu olejem. Zamezí přístupu vzduchu k pestu. Uložte do ledničky.

Popravdě neumím vám říci, jak dlouho vydrží, protože u nás je hned pryč! Stačí ho přidat do pomazánkového másla a máte skvělou pomazánku. Jednoduše do těstovin, spolu s parmezánem získáte jednoduché, ale skvělé lehké jídlo. Potěší vás v pizzerii bagetka s bylinkovým máslem? Tak stejně tak mě potěší s bršlicovým pestem. Sklenku vína k tomu také neodmítnu!

Tak na zdraví!

Hana Příkopová

                                                                                                                                   www.hp-kvetiny.cz